Kodu » Auto » 13 asja, mida peaksite autohoolduse kohta teadma

13 asja, mida peaksite autohoolduse kohta teadma

Sõidukil nõuetekohase hoolduse korraldamine võib pikendada teie auto kasutusiga ja mis kõige tähtsam, säästes teid palju raha. Need 13 hooldusnõuannet hoiavad teid õigel teel.

1. Valige sobivad pidurid, jahutus ja muud süsteemid

Pärast 2000. aastat ehitatud mudelite puhul on "ülioluline, et kasutate tootja vedelikke või samaväärseid aineid", ütleb Jason D’Amico, autotehnoloogia professor Centennial College Torontos. Kui otsustate mitte, võivad ülekanded ja muud komponendid olla lärmakad või halvasti töötavad.

2. Paigutage rehvid tähtsuse järjekorda

Kui neil ei ole piisavalt turviset, ei saa te kiiresti peatuda ega libedaga hakkama saada. "Asetage peenar ühele rehvi soonde nii, et Bluenose purjed oleksid suunatud allapoole," ütleb Glenn Maidment, Rumeenia president Kanada rehvi- ja kummiliit . Kui näete kõiki purjesid, tuleb rehv välja vahetada.

3. Õhk võib säästa teie raha

Sisselülitamine võtab rohkem energiat alapaisutatud rehv , ja võite kaotada 0,3 protsenti kütuse läbisõidust, kui ühel teie omadest on napilt naela. Ligikaudu pooltel Kanada sõidukitest on vähemalt üks rehv, mis on soovitatud rõhust 10 protsenti kõrgem või madalam.

4. Pöörake tähelepanu tagasikutsumistele

Tuletab meelde võimalikud ohutusprobleemid . Ehkki autotootjad pakuvad tagasivõttud sõidukitele tasuta remonti, ei kasuta hinnanguliselt umbes 20 protsenti omanikke sellest kasu. Külastage oma autotootja veebisaiti, et kontrollida iga sõiduki tagasikutsumise olekut.

5. Asendage pidurivedelik iga kahe aasta tagant

See on hügroskoopne, st tõmbab niiskuse õhust välja. See vee saastumine suurendab märkimisväärselt piduri rike .

6. Laske oma aku kontrollida

Vältige ootamist, kuni teie auto ei käivitu vahetage aku välja . Laske seda kontrollida igal sügisel pärast kolmeaastast märki. Patareid vihkavad külma ja akud, mis ebaõnnestuvad, võivad töötada temperatuuril 20 ° C, kuid jätavad temperatuuri langedes luhtuma.

7. Kasutage parempoolset klassi kütust

Mõned sportlikumad mudelid nõuavad lisatasu , mis süttib nende kõrgema survega mootorites ühtlasemalt. Tavaline kütus võib jätta need sõidukid aeglaselt tööle.

8. Kuulake oma autot

Lihvimise kontrollimiseks avage aken piiksuvad pidurid , kleepuvad rooli keerates või mürarikka heitgaasi korral. Kui akna sulgemisel kuulete sumisevat müra, võib see olla õlitatud rattalaager. Laagrimüra on kiirustundlik, “nii et mida kiiremini te lähete, seda valjemaks see läheb,” ütleb D’Amico.

9. Minge kaua

Lühikeste sõitude ajal ei kuumene teie sõiduki mootor kondensaadi eemaldamiseks piisavalt, mis vähendab mootoriõli võimet kaitsta liikuvaid osi. Kui te ei saa igal nädalal sõita vähemalt 30–45 minutit, soovitab D’Amico õli vahetada iga kolme kuu tagant, olenemata läbisõidust .

10. Pese oma autot põhjalikult

Pärast igat talve kasutage iseteenindust Autopesula soola eemaldamiseks sõiduki põhjast, kuni vesi jookseb puhtaks. Vastasel juhul võib kogunemine roostetada põrandapaneeli või söövitada elektrijuhtmeid või piduritorusid.

11. Kontrollige oma õhufiltrit

Kas teil on õhufilter kontrollitud igal teisel õlivahetusel. Kui see määrdub ja ummistub, võib see teie sõidukil kuluda rohkem kütust.

12. Hoolduse eelarve

Kui kaalute enamat keskkonnasõbralik sõiduk , hoolduseelarve. Hübriidmootorid vajavad endiselt õlivahetust. Ja kuigi elektriautod ei sisalda õli, peaksite vähemalt korra aastas kontrollima nende pidureid ja roolimist.

13. Valige targalt oma remonditöökoda

Kiirlubipoed Turvaesemete, näiteks pidurite kontrollimiseks võtab harva tööle litsentseeritud tehnikuid. Suunake kindlasti poodi, kus on litsentseeritud tehnikud - nende provintside poolt välja antud volikirjad kuvatakse igal aastal ohutuse kontrollimiseks.